Web Geliştirici | Tasarımcı

Let’s Encrypt SSL Kurulumu

İlk olarak, SSL kurmak istediğiniz site için, cPanel tarafından kurulmuş geçersiz SSL sertifikaları varsa bunları silmelisiniz. Bunu yapmak için, cPanel anasayfasında Güvenlik/Security bloğundan SSL/TLSmenüsüne tıklayınız, açılan sayfadan Install and Manage SSL for your site (HTTPS) bölümünde Manage SSL sites bağlantısına tıklayınız, Manage Installed SSL Websites bölümünden SSL kaydını Uninstallbağlantısına tıklayıp açılan ekrandan Proceed butonuna tıklayarak kaldırınız.

Sonrasında ise SSL’i surmak için, cPanel anasayfasından Güvenlik/Security bölümünden Let’s Encryptmenüsüne tıklayınız. New SSL Certificate butonuna tıklayarak kurulum yapılacak olan alan adını seçip SSL kurulmasını istediğiniz etki alanlarını CTRL tuşuna basılı tutarak işaretleyip Submit butonuna tıklayınız. Bu şekilde SSL kurulumunuz tamamlanacaktır.

SSL Sertifikası Kurulu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Sitenizde/scriptinizde sitenizin https:// olarak çalışması için gerekli ayarları yapmanız gerekebilir.
  • Sitenizde yeşil kilit simgesi görünmesi için, siteniz üzerinde hiçbir öğe http:// olarak çağırılmamalı, bütün öğeler https:// olarak çağırılmalıdır. Bunun için gerekli düzenlemeler siteniz/scriptiniz üzerinde yapılacağından bunu biz sağlayamamaktayız. Dilerseniz bu düzenlemeler için bir webmaster veya yazılımcı ile görüşebilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir